SkiServis

Servis lyží Praha  Nabízíme broušení, seřízení a opravy lyží na Praze 6

 

    LOGOpdf  CENÍK SKI                         

                                                                                                                                              

Seřizování vázání  je  prováděno váhovou  metodou,  na elektronickém diagnostickém  stroji Momentronic dle normy ISO 11088, ISO 11110, ISO 8061.  Následné vytištění hodnot vypínacích sil  je součástí  dokladu o stavu a seřízení vázání. 

 
 

1) Očištění a oprava skluznice

V případě nutnosti očištění skluznice od starého vosku. Kontrola skluznice, v případě potřeby manuální oprava poškozených míst skluznice. Zatavení škrábanců, případně vyseknutí části skluznice a nahrazení novým plástem skluznice. Přebroušení skluznice lyže a snowboardu na brusném pásu (80 – 120 zrnitosti). Vyrovnání skluznice, dočištění opravovaných míst a příprava skluznice lyže pro následné broušení nové struktury
 

2) Broušení skluznice

Po základní opravě skluznice a jejím přebroušení na brusném pásu potřebujeme vrátit skluznici její kluzné vlastnosti. Pro získání dokonalé roviny a následné vybroušení nové struktury lyže je potřeba broušení na brusném kameni. Broušením na brusném kameni získáme zpět původní kluzné vlastnosti lyže. Brusné kameny dokáží dle typu stroje vytvářet jak lineární, tak i variální případně kombinované struktury. Struktury se volí dle typu lyže a také sněhových podmínek, tak aby docházelo k co nejlepšímu odvodu vlhkosti a lyže tak mohla co nejlépe klouzat po sněhu.
 

3) Broušení hran lyží 

 Ve chvíli, kdy máme připravenu skluznici lyže, potřebujeme dodat maximální ostrost také hranám lyže a snowboardů.  Úhel boční hrany závisí na typu a charakteru použití lyže/snowboardu, zkušenosti uživatele a tvrdosti podložky. Základní úhlování boční hrany se provádí buďto na brusných pásech, nebo na keramických kotoučích. Předností keramického broušení je naprostá přesnost broušené hrany, její delší životnost a vyšší šetrnost při broušení. To zaručuje celkově delší životnost lyže a při lyžování dlouhodobější potěšení z ostré hrany. Hrany lyží se brousí obvykle v rozmezí 87 – 89°, hlavními parametry jsou typy lyží a snowboardů, zkušenosti lyžaře, ale také typ a struktura sněhu na sjezdovce. Keramické kotouče se samozřejmě starají také o broušení spodní hrany. To slouží k lehčímu přenosu síly při vykrajování oblouku v carvingu. Tím se zrychluje přenos síly z jedné hrany na druhou a oblouk se tak vykrajuje jednodušeji. Nedochází k zařezávání hran do sjezdovky. Tuning spodní hrany se obvykle provádí v rozmezí 0,4 – 0,8° a díky keramickým kotoučům je opět velmi šetrná k hranám lyží a snowboardů.

 
4) Impregnace a leštění lyží

Kompletní příprava skluznice a hran lyží a snowboardů má velký vliv na skluznici. Ta potřebuje po kompletním servisu opětovně namazat a tím ochránit jednotlivé póry skluznice. Skluznice potřebuje pro ideální absorpci vosku prohřát. Tím se póry roztáhnou a jsou tak schopny pojmout větší množství vosku. Důležitým faktorem je stabilita teploty. Skluznici totiž nesmíme přehřát. Voskování provádíme několika způsoby. Buď nanášíme vosk pomocí nahřátého kotouče, případně můžeme vosk nanést přímo na skluznici a následně jej vyleštit. Odstranění nadbytečného vosku se provádí pomocí jemných kartáčů, případně pomocí filcových pásů. Toto finální ošetření skluznice musí být velmi jemné, proto aby nám netupilo již připravené hrany. Takto připravené lyže jsou již připravené pro použití na sněhu.

 

5) Seřízení lyžařského vázání

Správné fukční nastavení lyžařského vázání je základ pro Vaší bezpečnost. Seřídíme správně Vaše stávající vázání či Vám můžeme instalovat některé nové z našeho obchodu. Dbejte na opatrnosti, pokud se do seřizování
vázání budete pouštět sami, pokud to neuděláte dobře a dojde k nehodě, budete mít velký problém s uplatněním úrazového pojištění. Vždy je v tomto ohledu lepší využít služeb servisu jako je ten náš se specializovaným strojem na seřízení vázání, kde Vám vystavíme certifikát o seřízení.

 

Servis lyží a snowboardů Praha 6 

Nejely Vám lyže ? Lepil se sníh na skluznice ?

Důvodem je špatný stav Vaší skluznice. Základní ochranou je její voskování, přičemž prohřátí skluznice zvýší absorpci vosku. Tuto péči můžete zkusit sami se žehličkou, ale hrozí riziko, že skluznici spálíte. Doporučujeme proto péči ski servisu, který Vám lyži nejen správně navoskuje, ale také vyleští. Škrábance, rýhy nebo dokonce díry ve skluznici vyžadují razantnější opravy. Poškozená místa je potřeba buď zatavit materiálem k tomu určeným, nebo celé místo nahradit novou částí skluznice.


Neposlouchají lyže na zledovatělých plochách ? Ujíždějí a nedrží směr ?

Důvodem je pravděpodobně špatný stav Vaší hrany. Jízda po zamrzlých pláních a přešlapávání v řadách na vlek postupně tupí hrany. Hrany se brousí podle typu lyže a schopností lyžaře několikrát za zimní sezónu v závislosti na intenzitě lyžování, typu sněhu a stavu sjezdovek. Rozhodným okamžikem pro přebroušení je zhoršená schopnost udržet směr. Kámen nebo tvrdý předmět může hranu poškodit více, případně ji z lyže vytrhnout. Lyžování s takto poškozenou hranou může být pro Vás i ostatní lyžaře nebezpečné, proto vyhledejte služby ski servisu.
 

Ztrácejí lyže dynamiku, vedení je obtížnější ?


Důvodem je nejspíše narušená struktura skluznice, která do značné míry ovlivňuje jízdní vlastnosti Vašich lyží. Jemný vzorek na skluznici ve spojení s jejím správným voskováním zajišťují optimální odvod vody vznikající při tření skluznice a sněhu. Novou strukturu lze vytvořit brusnými kameny, které jsou součástí servisních strojů Wintersteiger. Vypíná vázání příliš často nebo naopak nevypíná vůbec ? Odborné seřízení vázání využívá technologie přesně nastavující vypínací sílu vázání s ohledem na Vaše dispozice a lyžařské zkušenosti. Kvalitní nastavení vázání zvýší Váš pocit bezpečí a napomůže ochránit Vaše zdraví.
 

Obáváte se o komfort při Vaší dovolené ?
 

Řádně připravené lyžařské a snowboardové vybavení Vám zajistí, aby byl pro Vás čas strávený na sněhu opravdovým zážitkem a kompenzací za vysoké náklady spojené se zimní lyžařskou dovolenou. Rady. Snažili jste se postavit lyže na hranu na zledovatělé sjezdovce, lyže podkluzovaly a ztráceli jste nad nimi kontrolu? Máte obtíže s postavením lyží na hranu ve velkém carvingovém oblouku? To proto, že máte tupé a zaoblené hrany. Drhne Vám skluznice? Je vysušená a poničená. Lyže nebo snowboard Vás neposlouchají? Skluznice není hladká, lyže nebo snowboard je nutno nabrousit na brusce s kamenem. Poškozenou skluznici je nutno opravit. Poškozené, tupé nebo ojeté hrany je nutno nabrousit. Objeví-li se na skluznici chloupky, je hrubá a vysušená a je třeba ji navoskovat. Když jsou lyže nebo snowboard těžko ovladatelné na nerovném terénu, vyžadují celkový servis.

×

Splátková kalkulačka ESSOX